#

All On Four implant tedavisi

All On Four implant tedavisi tam dişleri olmayan hastalarda belirlenen açılardan yerleştirilen dört dental impilantın üzerine diş protezlerinin aynı gün içerisinde sabitlenmesini sağlayan bir operasyondur. Yeterli kemik hacmine sahip tam dişleri olmayan ve ameliyat için herhangi gibi bir sağlık sorunu bulunmayan bütün bireylere uygulanan bu tedavi yöntemi ile hastalar hareketli protezleri ile gelerek aynı gün içerisinde sabit protezleri ile evlerine gidebilmektedir. Aynı gün içerisinde All On Four implant tedavisi ile birlikte hastalara implant ve protez yapılmaktadır. Üstelik bu operasyon sayesinde hastalar çok az sıkıntı yaşamaktadır. Çünkü yara yerlerine herhangi gibi baskı olmamaktadır. Uzun yıllardır kullanılan bu yöntemin bilimsel başarısı da defalarca kanıtlanmıştır.

TEDAVİNİN AŞAMALARI

All On Four implant tedavisi uygulanmadan önce hastalardan radyolojik ve klinik gerekli muayene istenmektedir.  Bilgisayarlı tomografiden sonra gerekli ölçümlerinden yapılmasıyla uygun bir tedavi yöntemi belirlenmektedir.  Bu tedavi yöntemi cerrahi ve diş protezi olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Belirlenen plana göre de ilk gün 4 adet implant yerleştirilmektedir. Aynı gün içerisinde de geçici diş protezi dental implant üzerine sabitlenir. Cerrahi müdahalenin de ardından 3 ay sonra daimi diş protezleri hastaya yapılır.

NEDEN ALL ON FOUR İMPLANT TEDAVİSİ?

Tedavi yöntemi dişsiz veya yakında dişsiz kalacak olan hastalara başarıyla uygulanmaktadır. Bilimsel başarısı kanıtlanmış ve uzun yıllardır uygulanan bir tekniktir. Bu tedaviyle birlikte hastalar estetik, tat alma, konuşma ve özgüven gibi konularda büyük bir memnuniyet sağlamaktadırlar. Üstelik operasyonun süresinin kısalığı büyük bir avantajdır. Arka bölgedeki implantların açılı yerleştirilmesi kemik grefti ihtiyacını da karşılamaktadır. Bu sayede zaman kaybı da önlenmektedir.

UYGULAMANIN AVANTAJLARI

All On Four implant tedavisi implant sayısının az olmasından ve ek cerrahi işleme gerek duyulmamasından dolayı klasik tedavi yöntemlerine göre daha az maliyetlidir. Bu sayede hastalar büyük tasarruflar etmektedirler. Klasik implantların ise maliyeti oldukça yüksektir. Üstelik klasik implantlara göre temizlik, bakım ve rahat gibi konularda daha avantajlıdır. Dış görünüş açısından estetik kaygı güden hastalar için önerilmektedir. Çünkü bu tedavi yöntemi hastaya özel hazırlanmaktadır. Hareketli diş protezi ile sorun yaşayan hastalara tavsiye edilen yöntemdir.  All On Four implant yöntemi diş protezlerine göre farklı olmasından dolayı damak kısmını kaplamaz. Bu durumda kullanımı kolaylaştırmaktadır. Arka plan implantlarının açılandırılması ile yerleştirilen implantlar daha uzun süre kullanılmaktadır.  Bu yöntem ile kemik implant uyumu teması daha çok artar.  Aynı zamanda kanıtlanan bir tedavi olduğu için diş ve kemik yapısının zarar görmesi de engellenmiş olmaktadır.

OPERASYON SIRASINDA…

Birçok hasta diş operasyonlarından korktuğu için tedavilerini geciktirmektedir. Küçüklüğümüzden beri hepimiz diş çektirmekten bile korkarız. Fakat All On Four implant tedavisi lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu yüzden operasyon sırasında oldukça rahat olabilirsiniz. Üstelik yoğun korku yaşayan hastalar içinde genel anestezi altında tedavi tamamlanabilmektedir.

TEDAVİDEN SONRA

Tedavi sonrası uzman doktorlar tarafından ilaçların düzenli bir şekilde kullanılması önerilmektedir. Aynı zamanda birkaç gün sıcak yemek yenilmemelidir.  Geçici protez dönemlerinde de sert besinlerinde tüketilmesine dikkat edilmelidir. Bu süreçte mutlaka yumuşak yiyecekler tüketilmelidir. Bunun içinde özel diyetler hazırlanmalıdır.  Çünkü diş implantlarına gelen yükün azaltılması gerekmektedir.

TEDAVİNİN DOĞRU ADRESİ

Işık Diş Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 2013 yılı itibariyle nitelikli ve uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.  Temel amacı gelişen teknolojiyi takip etmek olan polikliniğin All On Four implant tedavisi konusunda da oldukça tecrübesi bulunmaktadır.

 

 

 

RANDEVU FORMU

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN