#

E-max Porselen Kaplamalar

 

E-max Porselen Kaplamalar

 

Diş hekimleri hastalarına doğal ve gerçekçi bir görünüm kazandırmak için E max kaplama yapmaktadır. IPS E-Max diğer diş tedavi şekillerinden farklı olarak gücü ve güzelliği birleştiren seramik bir malzemeden oluşmaktadır.  Tamamen porselenden yapılan E max kaplama metal içermemektedir. Bu yüzden oldukça doğal bir görünüme sahiptir. Ayrıca E max kaplama oldukça uzun ömürlü ve kalitelidir.  İnsan vücudu ile uyumlu ve renk çeşitliğine sahiptir.

 

HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?

 

E max kaplama sararmış dişlerde oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.  Ayrıca kırılmaya ve bükülmeye karşı dirençli olduğu için mükemmel bir estetik görünüm sağlar. E max kaplama eğri dişlerde de kullanılmaktadır.  Özellikle ön bölgelerdeki eğri dişlerin yapısı E max kaplama ile restore edilmektedir. Bu şekilde gülüş tasarımı da yapılmaktadır.  Kanal tedavisi uygulanan dişlerde kırılma ve kırılgan olma eğilimi yüksektir. E max kaplama kanal tedavisi uygulanmış kırılgan yapıya sahip dişlere de uygulanmaktadır. Bu şekilde bu tarz dişlerinde onarımı yapılmaktadır. Ayrıca ortaya estetikte bir görünüm çıkmaktadır. Diş çürükleri ve travmadan dolayı da kırılan dişlere E max kaplama yapılmaktadır. Bu sayede kırılan dişler tedavi edilebilmektedir.

 

NEDEN TERCİH EDİLİYOR?

 

E max kaplama özellikle ön dişler için tercih edilmektedir.  Diş estetiğinde kullanılan kaplamalar içerisinde de ilk sırada yer almaktadır.  Çünkü doğal dişe en yakın malzemedir.  Farklı ışık kaynaklarında bile doğal dişe en yakın görüntüyü vermektedir.  Bunun en büyük sebebi de içeriğinde metal olmamasıdır.  Bu özelliği ile zirkonyum kaplama ile aynı yapıda malzemeden oluşmaktadır.  Cam seramikten oluştuğu için dış etkilere karşı da dirençlidir. Özellikle çiğneme konusunda büyük bir avantaj yaratmaktadır.  Malzemenin çok ince kullanılmasından dolayı da daha az diş kesimi gerçekleşmektedir.  Bu sayede dişlerde oluşan hassasiyet ise oldukça azdır.  İnce olmasına rağmen dayanıklılığı oldukça yüksektir.

 

E-max Porselen Avantajları

 

E max porselen kaplama estetik bir görünüm sağladığı için oldukça avantajlıdır. Metal içermediğinden dolayı alerjik bir reaksiyona yol açmamaktadır.  Diş etinde ve çevresinde ise tedaviden sonra morumsu renkler oluşmamaktadır.  Diş yapısına ise herhangi bir zarar vermektedir.  Diş ile de en uyumlu malzemedir. E max porselen kaplamanın bir diğer faydası da ışık geçirgenliği olduğu için mat görüntü vermemesidir. Bu yüzden oldukça doğal estetik bir görüntü yaratmaktadır.  Dış yapısı ise oldukça kaygan ve pürüzsüzdür. Bu sayede hassasiyeti en aza indirmektedir.  Ayrıca kaygan yüzeyi tartar oluşumunu da engellemektedir. Bu sayede diş eti hastalıkları da önlenmiş olur.

 

E-max Porselen dezavantajları

 

E max porselen kaplama kırık dişler için değil estetik bir görüntü için tercih edilmektedir.  Ön dişlerde kullanıldığı için öğütücü arka dişlerde kullanılmaz.  Metal kullanılan kaplamalara göre maliyeti daha fazladır.  Fakat estetik kaygılar için önemli bir maliyeti yoktur.

 

Neden tüm dişlerde uygulanamıyor?

 

E max porselen kaplama uzun süreli diş kayıpları yaşamış hastalarda kullanılmaktadır.  Çünkü uzun diş boşluğu yapısına uygun değildir.  Arka öğütücü dişlerde sağlamlık tercih edildiği için metal kaplamalar kullanılması tavsiye edilmektedir.  E max porselen kaplama ön dişlerde kullanılmaktadır.  Estetik görüntü sağladığı içinde ön dişlerde uygulanmaktadır.

 

E max porselen kaplama ne kadar süre kullanılır?

 

E max porselen kaplama ağız ve diş bakımı düzenli yapıldığı takdirde uzun yıllar kullanabilmektedir. Fakat bu soruya net bir cevap vermek ise mümkün değildir. Kullanım süresini senede iki kez düzenli muayenelerde uzatmaktadır.  Erken müdahale gerektiren durumlar ise oldukça önemlidir. Ayrıca diş doktoru tarafından tavsiye edilen bakım önerileri de titizlikle uygulanmalıdır.

 

 

 

 

RANDEVU FORMU

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN