#

İmplant Tedavisi

İmplant eksik dişleri kalıcı olarak değiştirmek için güvenli bir seçenektir. Diş implantları doğal dişlerin işlevlerini ve hissini sağlayabilmektedir. Tek diş veya daha fazla diş eksik olduğunda implant sizi için iyi bir alternatiftir.  Sonuçları ise oldukça doğaldır. Bir çok hasta implantları olduğunu bile zamanla unutmaktadır.  D..

#

All On Four implant tedavisi

All On Four implant tedavisi tam dişleri olmayan hastalarda belirlenen açılardan yerleştirilen dört dental impilantın üzerine diş protezlerinin aynı gün içerisinde sabitlenmesini sağlayan bir operasyondur. Yeterli kemik hacmine sahip tam dişleri olmayan ve ameliyat için herhangi gibi bir sağlık sorunu bulunmayan bütün bireylere uygulanan bu t..

#

Ağız diş ve Çene Cerrahisi

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi bir ana bilim dalı olarak her yaştaki bireyin ağız, çene, diş bölgelerindeki dokuların hastalıklarını, yaralanmalarını ve bozukluklarını incelemektedir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ise teşhis koyulur. Ardından da tedavi süreci başlamaktadır.  Sağlıklı bireylerin dışında özel bakım gerektiren ve kronik rahatsızlığı ol..

#

Hollywood Smile (Gülüş Tasarımı)

GÜLÜŞ TASARIMI İletişim hayatımızın her noktasında bulunmaktadır. Araştırmalara göre sağlıklı iletişim yollarını bulabilen insanların hayatta daha başarılı ve mutlu oldukları kanıtlanmıştır. Sağlık iletişim yolunun en öndeki basamağı da güzel bir gülümsemedir.  Gülümsek hem mutluluk verdiği gibi hem de sosyal iletişim artırmaktadır.&nb..

#

Protez Diş tedavileri

Kaybedilen dişlerin, protezler kullanılarak yerine konulması ve estetik bir görünüm verilmesi işlemlerini içeren tedavi yöntemine protez diş tedavisi denilmektedir.  Eksik dişlerin yerine konulmasında ve hasarlı bölgenin düzeltilmesinde bir çok protez kullanılmaktadır. Bu diş tedavisinde aynı zamanda ağız sağlığının ve estetiğinin de geri ..

#

Sinüs Lifting Operasyonu

Sinüs lifting operasyonu Kafatası ağırlığımızı azaltmak ve sesleri düzgün çıkarmak gibi fonksiyonları olan boşluklara sinüs denilmektedir.  Sinüslerin bazıları da dişlerimize yakın konumda bulunmaktadır. Genellikle üst çene dişlerimizi kaybettiğimizde ve gerekli protezler yapılmadığında sinüs duvarı ile krep tepesi arasındaki boşlu..

#

Diş beyazlatma

DİŞ BEYAZLATMA Bembeyaz bir gülümseme herkesin hayalidir.  Bazılarımızın diş rengi kendinden sarı olabilir yada gün içerisinde tüketilen alışkanlıklardan dolayı da dişler sararabilir. Bu durum ise bizleri oldukça rahatsız ederek güzel gülüşlerimizin önüne geçebilir. İdeal diş beyazlığına sahip olmak ise bir hayal d..

#

Zirkonyum Kaplamalar

Zirkonyum kaplama Zirkonyum klasik porselen köprü ve alt protezlerin yerine uygulanan beyaz renkte bir alaşımdır. ZİRKONYUM KAPLAMA NEDEN TERCİH EDİLMEKTEDİR? Daha çok estetik bir görünüm elde etmek amacıyla tercih edilen zirkonyum kaplama beyazlatma yöntemleriyle sonuç vermeyen ileri düzeydeki renk değişimlerinin tedavisinde kull..

#

Porselen Lamina

Porselen Lamina Porselen Lamina özel yapıştırma tekniği ile ön dişlerin renk ve formlarının değiştirilmesi amacıyla kullanılan bir diş tedavi yöntemidir.  Doğal dişleri taklit eden laminalar sayesinde hastalar istedikleri gülüşe kavuşabilmektedir.  Lamina esasında estetik bir operasyondur. Kaliteli metaryalle birlikte başarılı bir şekilde uygulandığı..

#

E-max Porselen Kaplamalar

  E-max Porselen Kaplamalar   Diş hekimleri hastalarına doğal ve gerçekçi bir görünüm kazandırmak için E max kaplama yapmaktadır. IPS E-Max diğer diş tedavi şekillerinden farklı olarak gücü ve güzelliği birleştiren seramik bir malzemeden oluşmaktadır.  Tamamen porselenden yapılan E max kaplama metal içermem..

#

Periodontoloji (Dişeti tedavileri)

Periodontoloji Dişlerin çevresindeki dokularla ilgilen bilim dalına Periodontoloji adı verilmektedir. Bu dokuların çeşitli sebeplerle iltihaplanmasına ise ‘periodontal hastalıklar’ adı verilmektedir.  Erişkinlerde diş kayıplarının yüzde 70’lik kısmını periodontal hastalıklar oluşturmaktadır. Bu yüzden periondotoloji önemli bir bilim ..

#

Endodonti (Kanal Tedavisi)

Endodonti nedir? Endodonti kelimesi Latinceden gelmektedir. Endontinin anlanması için dişin anatomik yapısının iyi bilinmesi gerekmektedir. Bu bilim dalı diş pulpasına kadar ilerlemiş olan çeşitli diş hastalıklarıyla ilgilenmektedir.  Dişin önemli derecede çürümesi ve enfekte olması nedeniyle hastaya endodonti tedavisi uygulanmaktadır. Bu tedav..

#

Ortodonti Tedavisi

ORTODONTİ Ortodonti, normal diş yapısının olması gerektiğinden farklı ve bozuk diş yapılarının düzeltilmesine yönelik eğitim almış diş doktorlarının uzmanlık alanıdır.  Ortodonti alanında uzman olan hekimler bozuk diş yapılarını düzeltmek için ağız, diş ve kafa yapılarını inceleyerek kişileri istedikleri dişlere kavuşturmaktadır. ORTODONTİK PROBLEMLER NAS..

#

İnvisalign

İNVİSALİGN TEDAVİSİ Diş ve diş eti problemleri yaşayan kişilere çeşitli tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Gelişmiş diş hekimliği sayesinde dişlerdeki ve ağızdaki sorunlara çözümler üretilmektedir. Bu sayede birçok kişi hayalinde gülüşlere kavuşabilmektedir. Bu durumda kişilerin özgüvenlerini artırmaktadır. Bu tedavi yö..

#

Estetik Diş Hekimliği

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ UYGULAMALARI Diş hekimliği uygulamaları günümüzde oldukça gelişmiş durumdadır. Estetik diş hekimliği ise diş hekimliği uzmanlık alanlarından bir kaçının bir araya gelmesiyle uygulanıyor.  Estetik diş hekimliğindeki ana amaç ise hastaların gülüşünü daha güzel hale getirmektir.  Ayrıca estetik d..

#

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Pedodonti (Çocuk Dişhekimliği) bir ana bilim dalı olarak 0 ile 13 yaş arası çocukların süt ve daimi dişlerini incelemektedir. Pedodontide amaç çocukların dişlerinin sağlıklı olarak korunması, travma ve kalıtımsal nedenlerle dişlerde oluşan sorunların giderilmesidir. SÜT DİŞLERİNİN ÖNEMİ Süt dişleri toplam 20 tanedir.  Bu dişlerin..

#

Genel Anestezi-Sedasyon

Genel Anestezi ve Sedasyon Anestezi cerrahi bir işlem veya bir ameliyat sırasında beynin acı hissetmemesi için vücudun bir kısmında veya tamamında duyuların geçici bir süre yok edilmesidir.  Anestezi işlemi sırasında sinir sistemi baskılanarak acı hissetmenin önüne geçilir.  Anestezi süresi ise kullanılan ilaç miktarına ba..

#

Augmentasyon (Kemik Ekleme)

  Augmentasyon (Kemik Ekleme) Augmentasyon yani kemik ekleme kemik yetersizliği bulunan hastalara uygulanmaktadır. Bu yöntemle implant uygulaması için yetersiz kemiğe sahip olan hastalar için yeterli kemik hacmi sağlanmaktadır.  Üst çene veya alt çenede sıkıntı yaşayan hastalarda uygun pozisyon için kemik ekleme yapılmaktadır.&..

#

Bruksizm

Bruksizm (Diş sıkmaları) Günlük hayatımızda hepimiz strese maruz kalabiliyoruz. Streste kendini farklı hastalıklarla belli edebiliyor. Stres bazen de dişler üzerinde de etkilerini gösterebiliyor.  Bir çok kişi farkında olmadan gece dişlerini sıkabilmektedir. Bruksizm ise uyku esnasında çenenin meydana getirdiği hareketlerdir.  Genellikle uyk..

#

Diş Radyolojisi ve Görüntüleme

DİŞ RÖNTGENİ Ağız ve diş hizmetlerinde röntgen ve görüntüleme diş ve çenedeki problemi tespit edebilmektedir. Aynı şekilde röntgen ile diş hekimleri tedavideki aşamaları da takip edebilmektedir.  Röntgen ile muayene sırasında fark edilemeyen çürük ve kemik kaybı gibi sorunlarda tespit edilebilmektedir. Ayrıca diş rön..

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN